Łukęcin


Łukęcin to mała urocza miejscowość letniskowo-wypoczynkowa ze statusem uzdrowiska, położona między Dziwnówkiem a Pobierowem, w której leczy się również schorzenia układu oddechowego.

Łukęcin

To wspaniałe miejsce dla osób ceniących wypoczynek z dala od zgiełku i hałasu charakterystycznego dla dużych miejscowości wypoczynkowych i wielkomiejskiego gwaru.

Łukęcin rozpostarty pośród sosnowego lasu i u brzegu Baltyku stanowi fajne miejsce do wypoczynku dla osób pragnących „wzmocnić swój organizm” przed jesiennymi chorobami. Zdrowy morski klimat, powietrze nasycone jodem i ozonem oraz solami morskimi i żywicą z okolicznych lasów wpływa orzeźwiająco na tych, którzy przybywają tu pragnąc odpoczynku.

Do Łukęcina przyjeżdżają nie tylko dorośli turyści, ale także dzieci i młodzież. Od wielu, wielu lat bowiem organizowane są w Łukęcinie obozy harcerskie oraz „zielone szkoły” . Bogata oferta noclegowa Łukęcina – domki letniskowe, apartamenty, pokoje gościnne, kwatery prywatne, pensjonaty, ośrodki wczasowe, hotele – z pewnością pozwoli każdemu znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce pobytu.

Osobliwości Łukęcina:

  • drewniany dom pochodzący z pocz. XIX w położony w centrum
  • klasztor ojców paulinów